Model współczesnego przedsiębiorcy

Model współczesnego przedsiębiorcy.

 

Europejczycy zgodnie twierdzą, że obecny model przedsiębiorcy opiera się na podejmowaniu przez niego bardziej samodzielnych decyzji.

Decyzje te związane są głównie z pracą (45%), mają odwagę aby korzystać z nowych rozwiązań (45%) i mogą w bardziej elastyczny sposób zarządzać swoim czasem (40%).

„Wydajna praca już nie wystarcza” – powiedział Michael Meissner. „Mobilność, elastyczność i zaangażowanie w ciągłą naukę to niektóre cechy pracowników przyszłości – to również cechy przypisywane przedsiębiorcom.”

Wyniki badania wskazują na ogromny potencjał związany z działalnością Amway w Europie. Ludzie chcą korzystać z opcji samo zatrudnienia. Napotykają jednak na trudności takie jak brak umiejętności biznesowych. Nie wiedzą czy ich pomysły się sprawdzą i nie posiadają kapitału początkowego potrzebnego na start.

 

W takiej sytuacji sprawdzają się możliwości biznesowe Amway; to sprawdzony model biznesowy wymagający niewielkich inwestycji.

Amway organizuje szkolenia na temat produktów i sprzedaży, a każdy przedsiębiorca Amway jest częścią sieci w ramach której doświadczone osoby udzielają przydatnych rad. Amway może być drugim źródłem dochodu poza pracą na etat. To doskonały pierwszy krok na drodze do samo zatrudnienia.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W trakcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości tematem numer jeden na całym świecie był biznes – wolna przedsiębiorczość.

Najważniejsze wnioski płynące z raportu. Wśród ankietowanych Europejczyków z 16 krajów:

• 69% ma pozytywny stosunek do samozatrudnienia
• Duńczycy są do niego najbardziej pozytywnie nastawieni
• 50% Greków uwzględnia możliwość założenia własnego biznesu
• potencjał związany z samozatrudnieniem utrzymuje się na stałym poziom
– Trzech na czterech respondentów (78%) szacuje, że za dziesięć lat przedsiębiorczość będzie miała takie samo lub większe znaczenie niż obecnie.

Najbardziej pozytywny stosunek do samozatrudnienia mają Duńczycy (85%). Na drugim miejscu znajdują się Francuzi (77%), a na trzecim Brytyjczycy (75%). Jednak to w Grecji potencjał z tym związany jest największy – 50% osób uważa, że samozatrudnienle umożliwia powrót na rynek pracy lub jest alternatywą dla bezrobocia. Średnia europejska wynosi 22%. „Przedsiębiorczość ma coraz większy wpływ na europejskie gospodarki” – powiedział Michael Meissner, wiceprezes ds. relacji zewnętrznych Amway Europe. „Umożliwianie dyskusji I wspomaganie przedsiębiorczości wpływa na rozwój gospodarczy.”

‘W raporcie wyraźnie widoczny jest wpływ kryzysu ekonomicznego: 79% Greków i 59% Hiszpanów twierdzi, że niepewna sytuacja ekonomiczna to przeszkoda stojąca na drodze do samozatrudnienia. Dla Greków kolejnymi pod względem znaczenia przeszkodami są brak kapitału początkowego (74%) i brak pomocy finansowej oferowanej przez państwo (62%).

 

Zostań przedsiębiorcą Amway

 

Amway-9406425-rejestracja

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *