Myśl odmiennie.

Wielu specjalistów i autorów poczytnych książek uważa, że nasz sposób myślenia ma istotny wpływ na nasze zachowanie, nasze życie i sukcesy.

Myśl-odmiennie

Myśl odmiennie. Zmieniając swój sposób myślenia możemy zmienić nasze życie na lepsze.

Myśl odmiennie to znaczy zacznij działać. W połowie lat 90 ubiegłego wieku firma Apple Computer była na skraju bankructwa. Steven Jobs ożywił firmę Apple pod koniec tej dekady, wprowadzając rewelacyjny komputer pod nazwą „iMac." Kampania reklamowa iMaca była kreatywna i prowokacyjna, podobnie jak sam komputer. Na reklamach znajdowały się czarno-białe fotografie największych myślicieli XX wieku, takich jak. Albert Einstein, Mahatma Gandhi i Amelia Earhart. Każdej fotografii towarzyszyło proste hasło: MYŚL ODMIENNIE

Dlaczego należy „myśleć odmiennie"

„MYŚL ODMIENNIE." Nie zawsze takie stanowisko było popierane. W czasach Galileusza odmienne myślenie mogło zaprowadzić na stos. Ale dzisiaj niezwykle ważne jest, by ludzie nauczyli się rzucać wyzwanie mądrości konwencjonalnej i myśleć odmiennie. Poleganie na konwencjonalnej mądrości nie przyniesie nam nic więcej niż konwencjonalne rezultaty.

Gdy duża część pracowników zarabia mniej niż 30 000 zł rocznie, a ich zadłużenie na kartach kredytowych rośnie, to komu potrzebne jest tego rodzaju konwencjonalne rezultaty?

Wielcy ludzie myślą odmiennie. Nie wpadają w pułapkę stadnego myślenia i działania. Są pionierami. Zrywają z mentalnością stada.To pionierzy wytyczający nowe szlaki i wyznaczający nowe granice. Henry Ford był pionierem. Steven Jobs był pionierem. Mark Zuckerberg jest pionierem - dzięki temu korzystamy z Facebooka i innych dobrodziejstw tego świata. Dziesiątki innych internetowych miliarderów są pionierami. Opłaca się, w dosłownym tego słowa znaczeniu, MYŚLEĆ ODMIENNIE.

A co z większością ludzi... tymi, którzy nie myślą odmiennie?

W jaki sposób mogliby poprawić swoje życie i zacząć się wzbogacać? Większość z nas MYŚLĄCYCH KONWENCJONALNIE stara się wykreować bogactwo, pracując na etacie. Tak nam przez lata wpajano – chcesz zarabiać to znajdź pracę. Chcesz więcej zarabiać pracuj więcej. Oczywiście nie ma nic złego w pracy etatowej jeśli satysfakcjonuje nas taki przedział finansowy jaki oferuje nam pracodawca. My rzucamy wyzwanie tylko tym , którzy planują wyrwać się z przeciętności.

Nikt nie został bogatym pracując na etacie.

Czy znasz kogoś bogatego , który pracuje na etacie? Ludzie pracujący na etacie znają jeden sposób na wykreowanie większych dochodów : to awans zawodowy, albo poszukiwanie lepiej płatnej posady, albo praca po godzinach, albo praca na drugim lub nawet trzecim etacie. Zawsze mogą zmieniać swoją pracę na lepszą , ale nie zmieniają swojego myślenia. Nadal myślą po staremu. Nie myślą odmiennie nawet nie próbują. To dlatego większość społeczeństwa pracuje dziś więcej niż kiedykolwiek przedtem. Ktoś wpadł na pomysł by ludzie pracowali więcej godzin za mniejsze pieniądze. Dlatego dziś od rana do wieczora są w pracy. Niektórzy nawet wracając zabierają swoją pracę do domu. To jest nie normalne!

Również w kwestiach związanych ze sposobem dokonywania zakupów większość ludzi MYŚLI  KONWENCJONALNIE.

Zostaliśmy nauczeni „oszczędzania" pieniędzy przez kupowanie z rabatem lub na wyprzedażach. Robienie zakupów w sklepach rabatowych stało się standardową rutyną, obsesją i coraz więcej i więcej osób poszukuje „oszczędności", kupując taniej a nie mądrzej.

Zwróćcie uwagę na lawinowy rozwój super sklepów rabatowych i powstających masowo internetowych witryn rabatowych.

Wszystko po to by pozwolić ci pozornie kupić taniej. Nie można „zaoszczędzić" pieniędzy kupując tylko taniej. Bez względu na to jaką cenę zapłacisz, ponieważ pieniądze z twojego konta wypływają, a nie wpływają na twoje konto. Rabat to po prostu pułapka – żebyś kupił i wydał pieniądze. Ludzie, którzy dziś nie myślą odmiennie nie mogą w żaden sposób wykreować bogactwa. Pracując tylko na etacie i oszczędzając kupując taniej nie da się zostać bogatym. Ludzie , którzy wydają pieniądze tylko na konsumpcje , przypominają kogoś, kto pewnej nocy zgubił klucz od swojego samochodu.

Mężczyzna ten gorączkowo poszukiwał go przy świecącej latarni ulicznej.

Kilku przechodniów zatrzymało się, by mu pomóc szukać tego klucza. Po chwili już dziesięć osób przeczesywało cały obszar wokół latarni. Nigdzie jednak nie było widać kluczyków. W końcu ktoś z przechodniów zapytał? „Czy jest pan pewien, że upuścił je pod latarnią?
„Nie" - odpowiedział mężczyzna. Zgubiłem go tam dalej w tej ciemnej uliczce. Ale postanowiłem szukać kluczyków tutaj ponieważ jest znacznie lepsze oświetlenie."

Bardzo często zachowujemy się podobnie.

Próbujemy szczęścia tam, gdzie możemy lepiej widzieć. W znajomych miejscach - pracując dla kogoś i robiąc zakupy w sklepach w których niby możemy zaoszczędzić. Dlaczego to robimy bo boimy się myśleć odmiennie.

Jeżeli pragniesz wykreować większe bogactwo tylko dzięki cięższej pracy i wydawaniu każdej zarobionej złotówki w niewłaściwych miejscach to ciężko będzie ci odłożyć jakiekolwiek pieniądze nie mówiąc już o bogactwie.

Naprawdę nie ma nic złego w pracy etatowej. Jest ok. jeśli ktoś ma taki sposób na życie i lubi to. Ale pamiętajmy, że nie możemy wówczas oczekiwać że zmieni się coś w naszym życiu. Jeżeli pragniemy poprawić coś w swoim życiu musimy MYŚLEĆ ODMIENNIE.

Nie twierdzę, że powinniśmy zawsze płacić pełną cenę detaliczną, gdy możemy kupić coś taniej np:po cenie hurtowej. To byłoby głupie. Rabaty są korzystne dla klientów. Nie ma co do tego wątpliwości. Wszyscy, nawet miliarderzy uwielbiają rabaty. Ale nie oszukujmy sami siebie, że „oszczędzamy" pieniądze, kupując z rabatem. Gdy konsumujesz produkty, pieniądze odpływają z twojego konta bankowego, a nie wpływają na to konto.

Wydajesz, a nie oszczędzasz.

Jak już wcześniej wspomniałem, tańsze zakupy nie zostały stworzone, by kreować twoje bogactwo. Ludzie, którzy skupiają się na pomnażaniu swoich aktywów przez dokonywanie tańszych zakupów, szukają pod uliczną latarnią, ponieważ mają tu lepsze światło, a nie dlatego, że jest to najlepsze miejsce na poszukiwania. Skupiają swoją uwagę i opierają swoje działania na błędnych przesłankach.

W niewłaściwy sposób ustawiają swoje priorytety.

Skupiają się na wydatkach, a nie na wpływach. Niebezpieczeństwo wynikające z niewłaściwego ustawienia priorytetów
Bardzo łatwo jest skupić uwagę nie na tym, co najważniejsze. Przydarza się to nam nieustannie.
Aby stać się bogaty, niekoniecznie musisz zarabiać dużo, ważniejsze jest jak gospodarujesz swoim kapitałem…..