Rozsądne odżywianie z Amway

Zdrowe jedzenie, aktywność fizyczna i równowaga pomiędzy pracą a odpoczynkiem to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia! Czy jest coś jeszcze? Owszem! Bez wątpienia podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu jest zdrowe odżywianie.

Rozsądne odżywianie

 

Pięć prostych wskazówek dotyczące rozsądnego odżywiania.

1. Ruszaj się nawet, jeśli regularnie ćwiczysz, postaraj się teraz poświęcić na to nieco więcej czasu.

Jeśli na przykład raz w tygodniu biegasz lub chodzisz na spacer, rób to dwa razy w tygodniu. Jeśli nie należysz do aktywnych osób, zacznij ćwiczyć i stopniowo zwiększaj częstotliwość.

2. Jedz kolorowo – zbilansowana dieta jest ważna niezależnie od pory roku.

Zadbaj o to, aby codziennie jeść wystarczająco dużo owoców i warzyw. Powinny być w różnych kolorach. Są nie tylko zdrowe, ale i sycące, dzięki czemu nie będziesz sięgać po zbyt wiele przekąsek.

3.Wyeliminuj pokusy.

Często jemy przekąski, ponieważ są w pobliżu, a pokusa jest zbyt silna szczególnie, jeśli jedząc robimy coś innego, np. oglądamy telewizję. Przekąski trzymaj np. w szafce, a nie w łatwo dostępnym miejscu. Na przyjęciach nie zajmuj miejsca koło jedzenia. Rozmawiaj, wstań i tańcz!

4.Wybieraj mądrze.

Nawet będąc w grupie możesz samodzielnie dokonywać wyborów związanych z jedzeniem. Weź mniejszy talerz lub napełnij go w połowie warzywami lub sałatką. Unikaj kremowych sosów i przynajmniej częściowo zastąp wodą słodkie napoje i alkohol.

5.Naucz się odmawiać

Gospodarze chcą, aby ich goście byli zadowoleni i często dają im więcej niż goście są w stanie przyjąć. W pewnym momencie musisz grzecznie powiedzieć „nie, dziękuję”. Powiedz gospodarzowi, że jedzenie jest pyszne – dzięki temu nie poczuje się urażony.

Jeśli chcesz poczytać i posłuchać, dlaczego zbilansowana dieta w życiu każdego człowieka jest bardzo ważna. Zapraszam serdecznie! Dowiedz się więcej o zbilansowanej diecie.

Więcej szczegółów na temat współpracy otrzymasz kontaktując się z nami.

Możesz przejść do strony Amway i zarejestrować się bezpośrednio! Wystarczy tylko wypełnić prosty formularz rejestracyjny.