Suplementacja a zdrowie człowieka.

Suplementacja tak jak jedzenie jest niezbędna dziś w naszym życiu. Musimy jeść, aby się ruszać, mówić, myśleć i wykonywać inne czynności dnia codziennego. Pamiętajmy, że to co jemy istotnie wpływa na nasze zdrowie i długość naszego życia.
Stąd poruszę dzisiaj sprawę suplementacji.

Coraz częściej jemy byle co i byle jaki i niestety jemy żywność przetworzoną.

I właśnie ze względu na straty w produktach wynikające z przechowywania i obróbki jakiej poddawane są produkty powinny być one przyrządzane tuż przed spożyciem. Pamiętajmy, że dotyczy to głównie owoców i warzyw.

Ze względu na to, że zawarte w owocach i warzywach niektóre składniki nie są w organizmie magazynowane powinniśmy spożywać je wielokrotnie w ciągu dnia.

Na przykład rano, przed wyjściem do pracy, szklanka soku, na drugie śniadanie jabłko. Potem w porze obiadu duża porcja gotowanych warzyw, na podwieczorek banan. Na kolację natomiast porcja surówki lub sałatki.

Tu rodzi się pierwsze pytanie – a kiedy to wszystko robić?

Odpowiedzią będzie suplementacja.

Kolejne pytanie?

Nie wiemy skąd pochodzą owoce i warzywa, które trafiają na nasz stół. Czy bardziej nas chronią witaminy zawarte w pokarmach, czy też bardziej szkodzą substancje chemiczne zawarte w roślinach. Są to bowiem pozostałości nawozów sztucznych, środków ochrony roślin czy metali ciężkich , pobieranych przez rośliny z gleby.

Te i inne pytania, nasze szybkie tempo życia oraz wzrost świadomości człowieka dotyczące dbania o swoje zdrowie spowodowało, że częściej zastanawiamy się nad tym co jemy. Nastąpił też rozwój firm zajmujących się suplementami i dodatkami żywieniowymi.

Przez suplementy żywności rozumie się takie środki spożywcze, których celem jest uzupełnienie normalnej diety.

Suplementy diety są skoncentrowanym źródłem składników odżywczych lub innych substancji. Po ich spożyciu pojawiają się widoczne efekty w stania odżywienia lub inne efekty fizjologiczne.

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie suplementów dotyczy witamin ( A, D, E, K, C, witamin z grupy B – łącznie 13 witamin).  Soli mineralnych ( wapnia, magnezu, żelaza, miedzi, jodu, cynku, manganu, sodu, potasu, selenu, chromu, molibdenu, fluoru, chloru, fosforu – łącznie 15 składników mineralnych).

O wartości leczniczej i odżywczej suplementu decyduje skład, ilość i lecznicze działanie substancji czynnych zawartych w roślinach z których otrzymuje się taki suplement. Zależy też od tego w jakich warunkach ta roślina rośnie, od właściwego okresu zbioru, sposobu suszenia i przechowywania.

Olbrzymia grupa ludzi, którzy prowadzą aktywny tryb życia a jednocześnie chcą utrzymać organizm w dobrej kondycji korzysta z suplementów witaminowych.

Tu również pojawiają się wątpliwości i pytania – Np|:
1. Czy zbyt długie przyjmowanie suplementów witaminowych może mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie?
Ekspert odpowiada: Większość suplementów jest bardzo bezpieczna w użyciu.

Gdy przyjmowane są w dużych ilościach, to ewentualny nadmiar po prostu jest wydalony z moczem.

2. Czy suplementy NUTRILITE można stosować przez cały czas bez konieczności przerwy między drugim opakowaniem?
Ekspert odpowiada: Tak. Nie ma ograniczeń dotyczących długości okresu przyjmowania suplementów. NUTRILITE w zalecanych dawkach jest w pełni bezpieczne.

 

Wspomniałam tu o suplementach firmy NUTRILITE dlatego ,że sama z rodziną z nich korzystamy poprzez własną stronę Amway PA

Sprawdziliśmy, że NUTRILITE™ jest jedną z wiodących w świecie marek suplementów diety. Obejmuje ona kompletną serię produktów odżywczych, w tym niezbędne dla organizmu witaminy, minerały, przeciwutleniacze, fitoskładniki.

Witaminy i suplementy Nutrilite.

Warto wiedzieć, że suplementy i witaminy Nutrilite uzyskiwane są wyłącznie z naturalnych źródeł.  Rośliny z których uzyskiwane są składniki do produkcji witamin uprawiane są na przygotowanych do tego odpowiednio gruntach, bez środków chemicznych.

Ponad to warto zapoznać się z tym jak firma Nutrilite wytwarza te produkty, jak dba o ich wysoką jakość.

Jeśli szukasz sprawdzonych witamin, minerałów, suplementów, fitoskładników, antyutleniaczy polecam Ci z pełną odpowiedzialnością świetne, naturalne i rewelacyjne w skutkach suplementy firmy Nutrilite.

Ekspert odpowiada – dr Janusz Ciok – źródło czasopismo Amagram nr 115

Zarejestruj-się-9406425-Amway                             Nowy-temat-ikona