Gotowy Plan biznesu.

Firma z którą obecnie współpracujemy ma gotowy i sprawdzony plan biznesu.

Każdy miewa jednak obawy co do słuszności określonego planu. Jeśli masz wątpliwości to sprawdź je w wiarygodnych źródłach. Jeśli chcesz rozpocząć jakiś biznes, działalność – warto opierać swój start na sprawdzonych już planach, wzorcach.

Trzeba sprawdzić firmę z którą chcesz rozpocząć współpracę – zwłaszcza jeśli chodzi o marketing sieciowy. Czy są wiarygodni, jak długo funkcjonują na rynku, na jakich rynkach międzynarodowych można tą firmę spotkać, czy ludzie osiągają sukcesy, jak płaci,  co oferuje. Jakie ma produkty czy usługi w swojej ofercie.

Opieraj się na faktach a nie na opiniach.

Marketing sieciowy działa?

Ta forma biznesu działa od wielu lat i na wielu rynkach świata. Działała wówczas gdy byliśmy jeszcze dziećmi, dział teraz i będzie działać dla kolejnych pokoleń. Bez względu na to czy Ty czy Ja się zaangażujemy – marketing sieciowy działa. W różny sposób podchodzimy do wielu nowych rzeczy, które pojawiają się na rynku. Jedni akceptują je szybciej inni potrzebują więcej czasu by oswoić się z nową ideą czy nową rzeczywistością. Różni nas właśnie tempo przechodzenia z jednej fazy do drugiej.

Fazy akceptacji.

Zazwyczaj pierwsza taka faza to obojętność. Początkowo nie zwracamy uwagi na nowe pomysły, trendy, jakieś innowacje.

Potem przechodzimy bardzo często do fazy szyderstwa i negacji. Nowy pomysł może wywołać w nas ironiczny uśmiech a czasami otwarty krytycyzm i agresje. Najczęściej stajemy w opozycji, doszukując się wszelkich możliwych racji, które wykazałyby, że dany pomysł jest niemożliwy do realizacji lub jest niewiarygodny.

Potem pojawia się faza dania sobie szansy, akceptacji nowego pomysłu a nawet czasami pozwolimy sobie na głębsze poznanie tego co jeszcze nie tak dawno odrzucaliśmy czy krytykowaliśmy.

Przykład – pamiętam jak z żoną odrzucaliśmy myśl o montażu zmywarki. Przecież nikt nie umyje naczyń tak dobrze jak my. Niemożliwe, że maszyna to zrobi dobrze. Uważaliśmy, że to czysty snobizm ludzi, którzy nie mają co robić z kasą i kupują sobie takie nowe zabawki do kuchni. Dzisiaj nie wyobrażam sobie rodzinnej imprezy czy większego rodzinnego obiadu bez zmywarki. Do wszystkiego trzeba dorosnąć i przede wszystkim chcieć zrozumieć.

A gdzie jest ta trudność.

Otóż największa przeszkoda tkwi w nas samych. Po pierwsze nie wierzymy , we własne możliwości, dlatego odrzucamy wszelkie propozycje, w tym biznes sieciowy. Uważamy, że to nie dla nas, że to śmieszne, niepoważne. Tak długo jak długo dopuszczamy do siebie takie myśli tak długo nic sensownego się nie wydarzy. Nie będziemy zainteresowani tego typu biznesem.

Największa przeszkoda to Ty sam.

Wiedza i praktyka

Ludzie średnio uczą się prawie 18 lat ,przygotowując się do swojego zawodu. Podejmują pracę i przy pierwszej wypłacie przychodzi niestety rozczarowanie. Tyle nauki, taka odpowiedzialność i za takie śmieszne pieniądze. Warto wtedy zobaczyć, popytać jak zarabiają w Twojej branży ludzie którzy mają więcej lat pracy, większy staż. Zawsze możesz sam zobaczyć gdzie będziesz za parę lat jak będziesz robić to co robisz obecnie.

Biznes sieciowy to dobra perspektywa na przyszłość. Możesz w nim osiągnąć naprawdę wiele jeśli odpowiednio się zaangażujesz. Nie ma w tym biznesie przypadków. Jeśli pracujesz dużo masz dużo, jeśli odpuszczasz to trudno spodziewać się wielkiego sukcesu.

Plan biznesu.

Firmy, które inwestują w biznes sieciowy to firmy , które przechodzą na system prosumencki.  Zawsze możesz sprawdzić wiarygodność firmy u samego źródła. Jest mnóstwo informacji zarówno w Internecie jak i od ludzi , którzy z daną firmą współpracują. Warto wiedzieć więcej zanim podejmie się decyzję czy to na nie czy na tak. Obecnie jest mnóstwo profesjonalnych szkoleń którymi możesz się posłużyć w prowadzeniu swojego biznesu sieciowego. Prowadzą je ludzie którzy świetnie znają się na tej dziedzinie. Możesz więc uczyć się od najlepszych, rozwijać się i nikt nie będzie ograniczał Twoich możliwości.

Praktyka

Gdy już wybierzesz firmę  z którą nawiążesz współpracę to na pewno otrzymasz ważne wskazówki  od swoich liderów, ludzi działających w tym biznesie. Otrzymasz wsparcie w każdej dziedzinie – jak działać, jakich błędów nie popełniać, w jakich szkoleniach brać udział. Edukacja jest szalenie ważna, ale najważniejsze jest działanie. Dlatego potrzebna jest tutaj równowaga między szkoleniami  czyli edukacją a działaniem w praktyce.

Książki

Bardzo chcę Ci polecić wiele wspaniałych, wartościowych książek. To książki, które nauczą Cię wiary we własne możliwości. Pozwolą Ci spojrzeć na nowe biznesy z perspektywy ludzi , którzy o nich piszą, którzy widzą w tych biznesach nadzieję na lepsze jutro, na rozwój wolnej przedsiębiorczości.

Pierwszą książką , którą mogę ci polecić  jest książka  pod tytułem  „Firma to ja” – Bruka Hedgesa.   Następną, do której cię zachęcam to  Era prosumenta – Autorem tej książki jest doktor Bili Qłejn. Kolejną książką jest .. Zbuduj rurociąg, którym popłyną  pieniądze. Autorem tej książki również  Bruk Hedges. I ostatnia pozycja to podręcznik  niezależnego przedsiębiorcy. Są w nim podane wskazówki, krok po kroku jak się za to zabrać. Jest to zbiór doświadczeń , wskazówek udzielonych przez liderów, praktyków,  którzy odnieśli znaczący sukces w tej dziedzinie. Te cztery pozycje pozwolą nam zrozumieć idee jaką jest marketing sieciowy  oraz w jakim kierunku  dziś  podążają zmiany w biznesie sieciowym.

Relacje międzyludzkie.

Biznes sieciowy opiera się w dużym stopniu na relacjach między ludzkich.   Współpraca z ludźmi  jak wiadomo nie należy do najłatwiejszych i dlatego żeby jakoś sobie radzić  w tej materii należy przede wszystkim pracować nad sobą samym.  Dobrze jest mieć mentora – osobę na którą zawsze możesz liczyć, która wprowadzi Cię do świata ludzi biznesu.

Więcej informacji możesz mieć poprzez naszego NEWSLETTERA.

Zapraszam Ryszard Woźniak

Amserwis Youtube