Nadzieja na lepsze życie.

Nadzieja – to niesamowite słowo .  To uczucie, które daje Ci siłę na przetrwanie najbardziej koszmarnych chwil w życiu, to uczucie, które pcha do działania, które jest inspiracją wielu zmian w naszym życiu. Bez nadziei na lepsze jutro nie byłoby odkryć, sukcesów, nie byłoby też porażek.

Więcej informacji znajdziesz poprzez nasz NEWSLETTER na naszej stronie Amserwis.

Czasy w jakich żyjemy

Żyjemy w czasach, gdzie tempo życia zatraca prawidłowy kierunek. Jak w filmie „Dzień Świra” – każdy dzień jest taki sam.  My natomiast poruszamy się jak w zegarku, który ktoś inny nastawił. Nagle budzimy się na skraju naszego życia i stwierdzamy, że życie przeleciało nam przez palce.  Pozwoliliśmy aby ktoś tym naszym życiem pokierował , niekoniecznie w tym kierunku w którym chcieliśmy pójść.

Szarość życia.

Dzisiejszy Świat  jest dość skomplikowany, trudno rozpoznać  właściwe wartości czy  właściwy kierunek   w którym należałoby podążać. Czasami to wszystko co nas otacza jest sprzeczne z naszymi wartościami, ideami. W pewnym momencie trudne staje się odróżnienie prawdy od kłamstwa. W tym rytmie codziennego dnia pomału gaśnie nadzieja na lepsze życie a przecież,  każdy z nas chce żyć lepiej. Jednym jest to dane od najmłodszych lat a inni muszą zawalczyć o to lepsze życie.

Poprawa życia.

Bez względu na to w którym momencie swojego życia jesteś zawsze warto dążyć do poprawy swojego życia. Nie mam na myśli tylko tej materialnej strony. Być może materialnie jesteś niezależny finansowo, ale brak Ci przyjaciół wokół, może brak Ci miłości, może nie masz czasu dla siebie , rodziny?  Jedno jest pewne,  każdy człowiek oczekuje poprawy swojego życia i nie ważne jakiej sfery ta poprawność  ma dotyczyć.

Nadzieja nas prowadzi.

Dlatego NADZIEJA – dla jednych pozostanie w sferze złudzeń, mżonek, czegoś nieosiągalnego. Dla innych stanie się potężnym narzędziem w drodze do życiowego sukcesu. Jeśli Twoja sytuacja życiowa Cię satysfakcjonuje i możesz dać sobie, Rodzinie, dzieciom, jeśli je masz – to czego Oni pragną i oczekują od Ciebie to nic nie zmieniaj w swoim życiu. Ale jeśli w jakiejkolwiek dziedzinie Twojego życia pojawia się wątpliwość to może warto ruszyć się z miejsca i o te wartości czy to materialne czy duchowe zawalczyć.

Nadzieja na lepsze życie.

Człowiek tak jak każde stworzenie na tej Ziemi ma w swoim genomie zapisaną walkę o lepsze jutro. Zwierzęta czy rośliny walczą o przetrwanie. Ty również możesz zawalczyć o lepsze życie. Może warto na chwilę w tym biegu codziennego życia zatrzymać się na chwilę i  spojrzeć na tą drogę po której biegniesz. Dokąd mnie ona prowadzi i dokąd zaprowadzi za kilka lat jak będą nią ciągle podążać.

Nasza przyszłość.

Takie spojrzenie na własną przyszłość jest ważne dla każdego z nas. Jeśli jest okej to super – biegnij tą drogą dalej. Jeśli nie to może warto na chwilę się zatrzymać , zresetować i postawić nowe cele na przyszłość. Może wybrać inną drogę skoro ta nie zaprowadzi mnie do wymarzonego celu.

Wybór należy do każdego z nas.

To każdy z nas pisze własny scenariusz, wyznacza własną drogę. Zakreśla historię swojego życia. Do nikogo nie można mieć pretensji. Niektórzy próbują za swoje życiowe niepowodzenia obwiniać, rodziców, że nie pozostawili mu spadku, małżonka, że mu przeszkadza, dzieci, zakład pracy, kraj w którym mieszka. Wszyscy są winni – tylko nie Ja. Tacy ludzie już napisali swoją historię przeciętności.

Nadzieja umiera ostatnia.

Jeśli w ciemnym tunelu widzisz choć odrobinę światła to podążaj za tym światłem. Wielcy tego świata mieli właśnie wielką nadzieję, że każdy kolejny dzień zbliża ich do wymarzonego sukcesu w ich dziedzinie.

Czy jest łatwo?

Absolutnie nie. Gdyby było łatwo to nie byłoby nadziei. Ale czy warto? Myślę, że nagroda jest zapłatą za każdą poniesioną porażkę w drodze do wymarzonego celu. Podążaj za swoimi marzeniami, utrzymuj swoją nadzieję i podążaj ku lepszemu życiu.

Youtube Amserwis

Urszula Ryszard Woźniak