Wyzwania w Biznesie

Jakie wyzwania stawia przed nami współczesny biznes?

Wyzwania w biznesie. Niezależnie od tego, co będziemy w życiu robić czy zaangażujemy się w jakiś projekt czy też nie to najtrudniejszym wyzwaniem będą przeciwności na jakie napotkamy w trakcie realizacji wybranego projektu, czy przy rozpoczęciu jakiegoś przedsięwzięcia, czy biznesu.

Własne doświadczenia, wyzwania.

Najbardziej bolesnym doświadczeniem, wyzwaniem jest zmierzenie się z krytyką najbliższego otoczenia – rodziny, przyjaciół, znajomych. Często dochodzi do sytuacji w których to właśnie najbliżsi podcinają nam skrzydła , wyśmiewają nas, czy po prostu próbują zniechęcić do jakiegoś zadania. Na takie właśnie sytuacje musisz być przygotowany.

Wielu będzie próbować stać się ekspertami w dziedzinie w której Ty chcesz wystartować. Wówczas spotkasz się z opinią, że to już się skończyło, że to nie działa, że to jakiś szemrany biznes, że znają wielu ludzi, którzy w tym biznesie ponieśli porażkę, stracili fortunę i inne bajki tego typu.

System zniechęcania.

System zniechęcania ambitnych jednostek działał zawsze. To nic nowego. Ci, którzy w życiu niewiele robią, niewiele mają, zajmują się właśnie tym by być kulą u nogi tych ambitnych jednostek. Zacznij tylko robić coś innego niż Twoje otoczenie a sam zobaczysz jak wielu doradców znajdzie się wokół Ciebie. Co najciekawsze – doradzają Ci co nic nie robią i nie mają w danej dziedzinie pojęcia na ten temat. Czemu więc to robią? Otóż odpowiedź jest prosta – to nie troska o Ciebie popycha ich do demotywacji Twojego działania tylko fakt, że sami w siebie nie wierzą i próbują przenieść ten swój pesymizm na jednostki ambitne, na które czasami niestety mają wpływ.

Najbliższe otoczenie a podejmowane wyzwania?

Rzadko najbliższe otoczenie jest entuzjastyczne w stosunku do nowych pomysłów, wyzwań, w które chcesz się zaangażować, dlatego zamiast dołączyć do Ciebie wolą przeszkadzać, wyśmiewać się z Ciebie – że np. zakładasz garnitur na spotkanie, że zaczynasz dbać o siebie, że masz duże marzenia i oczekiwania co do swojej przyszłości.

Pamiętaj, że każdy jest kowalem swojego losu.

Ja nie chciałbym, aby o mojej przyszłości decydował sąsiad, znajomy czy nawet ktoś z rodziny. Dlatego nie wolno poddać się złym sugestiom. Każdy ma swoje priorytety i swój plan na życie. Najlepiej jeśli każdy ten swój plan będzie realizował tak jak on chce a nie tak jak chcą inni. Pamiętaj o tym.

To o czym piszę nie dotyczy tylko biznesu jakim jest marketing sieciowy czy system prosumenta. Dotyczy to każdej dziedziny naszego życia, a zwłaszcza tych dziedzin, wyzwań, które mogą spowodować, że wybijesz się ponad przeciętność. Już nie będziesz wówczas swój chłop, tylko ktoś, kto w oczach otoczenia oczywiście według nich wywyższa się, ma lepszy komfort życia , lepiej mu się żyje. Nie zadadzą sobie pytania – jak On to osiągnął. Tylko podsumują  – zobacz jak On się zmienił, to już nie ten sam człowiek, palma mu odbiła. itd.

Pesymizm naszym wyzwaniem?

Generalnie większość społeczeństwa ma wbudowany w swój genom taki mechanizm, niezadowolenia i zazdrości gdyby komuś z bliskiego otoczenia powodziło się lepiej niż jemu. Mało tego , niektórzy są gotowi sabotować wszelkie działania, hejtować by tylko obniżyć rangę czyjegoś osiągnięcia, powodzenia. Sami opierają się bardzo skutecznie zmianom, które niesie ze sobą życie, ale też do tych zmian próbują zniechęcić innych. Dlatego musisz być twardą jednostką, znać swoją wartość, wiedzieć czego chcesz i znać sposób jak to osiągnąć. Jeszcze raz powtarzam, że to nie jest łatwe, to często walka z wiatrakami.

A może jednak optymizm?

Jedynym lekarstwem jest praca nad sobą, otaczanie się ludźmi pozytywnymi, poszukiwanie rozwiązań.

Nie każdy kto zobaczy biznes sieciowy będzie z nami współpracował. Wiemy o tym i to szanujemy. Ważne jest to abyś dał sobie szansę na jego poznanie i zrozumienie. Nie pozwól by w tej dziedzinie zabierali głos osoby, które się na tym nie znają , a których głównym celem jest to abyś Ty tego nie poznał

Nie każdy ma zamiar posłuchać o możliwościach jakie się pojawiają czy są dostępne na rynku. I to trzeba uszanować i zrozumieć. Jak już wspomniałem. Nie każdy, kto zobaczył biznes sieciowy będzie z nami współpracował.

Pozwól sobie na zrozumienie idei marketingu sieciowego.

Spotkaj się z kimś kto to robi i odniósł sukces. Jeśli to Cię interesuje musisz dać sobie szansę na poznanie tego biznesu, na podjęcie własnej, i tylko własnej decyzji. Nie ważne jaka ona będzie, ale żeby była Twoja.

Jeśli tego nie zrobisz to poddasz się sugestii otoczenia. Już pisałem, że niekoniecznie zależy im na Twoim sukcesie.

Czasami negatywne decyzje są wynikiem asekuracji, ostrożności. Wynika to z tego, że musiałbyś zapewne zmienić nieco swoje przyzwyczajenia a nie każdy jest na to gotowy.

A jaka jest nasz rola i postawa w podejmowaniu wyzwań?

Czasami przeszkodą w odniesieniu sukcesu w danej dziedzinie jesteśmy my sami.  Brak odwagi i brak wytrwałości to dwaj najwięksi nasi nieprzyjaciele, których napotykamy na naszej drodze. Jeśli nie zobaczysz nagrody to każda nawet najmniejsza wymówka wybije Cię z torów na które wejdziesz. Postanów, od samego początku, że wrogów na których napotkasz  pokonasz i pójdziesz dalej. Nagroda, która czeka na ciebie na drugim końcu jest zbyt podniecająca, aby kilka głupich wbijanych ci szpilek powstrzymało cię przed zrealizowaniem  twoich marzeń i celów.

Jedną z największych zalet tej działalności jest to, że sam określasz swoje własne kroki. I tylko Ty jesteś tym, dzięki któremu możesz rozwinąć własną przedsiębiorczość i odnieść sukces lub poddać się i ponieść porażkę.

Odbierasz z tego biznesu to, co w niego włożyłeś.

A więc pracuj mądrze!  Skoncentruj się na tych, którzy zadają pytania, którzy chcą działać i podnieca ich fakt, że budują własny biznes.  Nie twierdzę, że ta działalność biznesu sieciowego  jest łatwa dla kogokolwiek.  Sam schemat jest prosty. Ale  jest to praca z ludźmi a ludzie są różni. I to jest z jednej strony wspaniałe a z drugiej kłopotliwe.  Każdy pomysł w, który się angażujesz jest wart Twojego  wysiłku!

Na koniec krótkie motto – cytat z książki  ,, Pamiętaj, że możesz mieć wszystkie dobra tego świata, które zapragniesz, jeżeli wystarczająco pomożesz innym ludziom osiągnąć ich cele i zrealizować ich marzenia.”

Wymaga to jednak organizacji, poświęcenia, trudu i przewidywania.

Szukasz pomysłu na własny biznes?

Zapraszam do newslettera na naszej stronie  amserwis. Link w opisie pod filmem.

Urszula Ryszard Woźniak

Amserwis na kanale Youtube