Pomysł na własny biznes.

Pomysł na własny biznes. Każdy jako młody człowiek planował, myślał czy nawet marzył o tym co chciałby robić w przyszłości. Zapewne wielu osobom udało i robią faktycznie to co w życiu chcieli robić i wykonują pracę o której zawsze marzyli.

Dla drugiej grupy dorosła rzeczywistość okazała się jednak bardziej brutalna i robią to co muszą czy pracują tam, gdzie niekoniecznie chcieliby spędzić całe swoje życie zawodowe. Dla jednych praca zawodowa to praca na etacie,a inni nie wyobrażają sobie aby można codziennie przez 30 lat wykonywać zawsze to samo. Każdy ma swój sposób na życie, pracę, biznes i  przyszłość. Nieważne co robisz, ważne aby to co robisz dawało Ci radość, przynosiło satysfakcję zarówno zawodową jak finansową.

Niektórzy ciągle szukają pomysłu na biznes, na realizację samego siebie,

szukają własnej ścieżki życiowej, finansowej, zawodowej, szukają sposobu na własny biznes. Poszukują, próbują chcą czegoś więcej. Zdajemy sobie sprawę, że mamy jedno życie i to od nas zależy jak je zrealizujemy. Do otwartych ludzi świat należy, do tych co oczekują od życia i samych siebie więcej, więcej i jeszcze więcej. Chcą czegoś dokonać, osiągnąć, wybić się ponad przeciętność.

Oni poszukują nowych możliwości biznesowych.

Nie jest to łatwe. Musisz być przede wszystkim twardy, odporny na porażki i konsekwentny w swoim działaniu, wytrwały i zdeterminowany w kierunku odniesienia sukcesu. Nagroda jest piękna – satysfakcja, szacunek do samego siebie, niezależność  finansowa. To powinno być drogowskazem w życiu – własne dążenie do obranego celu, tak aby na końcu można było sobie spojrzeć w oczy i powiedzieć, że nie zmarnowało się życia.

Pamiętaj, że to Twoje życie.

Nie pozwól by krytyczne opinie, hejt czy wyśmiewanie ze strony innych spowodował, że obierzesz inny kurs. Ludzie zawsze krytykowali, krytykują i będą krytykować te osoby, które są bardziej ambitne od nich, które mają lepszy od nich komfort  życia. Często nie widzą włożonej pracy, otwartości i ambicji takich osób. Widzą tylko ich zyski i bardzo niesprawiedliwie ich oceniają, wygłaszają bardzo krzywdzące ich opinie. Najlepiej jakby poznali sposób na osiągnięcie takiego sukcesu i docenili odwagę takich ludzi, którzy nie boją się nowych wyzwań, biznesów.

Wracając do tematu pomysłu na własny biznes.

Dla większości z nas słowo biznes, kojarzy się zwykle z wielkim kapitałem, wielkimi budynkami ,wielką firmą, no i dużymi kredytami, które trzeba zaciągnąć na rozkręcenie interesu. Tak, dużo w tym prawdy. Tradycyjne biznesy potrzebują kapitału, ludzi, całej infrastruktury.

Dlatego nie o takim biznesie chcę dzisiaj mówić.

Chcę  poruszyć temat przedsiębiorczości, która może być dla każdego. To nie znaczy, że każdy się zaangażuje, że każdemu wyjdzie, że każdy kto tylko wystartuje to odniesie sukces. Jest to na pewno oferta dla osób, które poszukują, czegoś szukają i nie wystarcza im tylko to co robią teraz. Chcą czegoś więcej tylko nie wiedzą jak się za to zabrać, co trzeba zrobić i nie mają kapitału. Mają obawy – czy jeśli w coś się zaangażują  to im wyjdzie, czy najbliżsi ich nie wyśmieją. Obaw jest bez liku, każdy je ma.

Kiedy mój znajomy pokazał mi nowe możliwości

na zarabianie pieniędzy i sposób na  rozwój własnej przedsiębiorczości też miałem sporo obaw. Zainteresował nas jednak na tyle mocno, że postanowiliśmy spróbować. Otrzymaliśmy kilka podstawowych informacji, które nas utwierdziły w przekonaniu, że warto się zaangażować. I tak też zrobiliśmy,  nawiązaliśmy współpracę.   Nikt nas do niczego nie namawiał i nie przekonywał.

Tak rozpoczęliśmy naszą przygodę w rozwijaniu własnej przedsiębiorczości.

Nie mieliśmy żadnych umiejętności biznesowych , jakichś większych pieniędzy.  Chcieliśmy jednak  spróbować swoich sił w ciekawej działalności z dużymi  możliwościami rozwoju na przyszłość. Nie wiesz dopóki nie spróbujesz – to stało się naszą przepustką do nowego otwarcia w naszym życiu.

Zaczęliśmy działać i jednocześnie się uczyć się.

Zaangażowaliśmy się, chcieliśmy bardzo zmienić swoje życie. Okazało się, że im bardziej angażujesz się w ten biznes tym lepiej Ci wszystko wychodzi i uzyskujesz większe profity z prowadzenia tej przedsiębiorczości. Najważniejsze są chęci poparte zaangażowaniem i pracą. Szczegóły zawsze można poznać a wątpliwości obalić. Pytanie zasadnicze – czy chcę, czy szukam .

Myślę, że to wystarczy by Cię zainteresować.

Więcej dowiesz się na naszej stronie Amserwis. Korzystając z naszego NEWSLETTER. Uważam ,że nie ma sensu nikogo przekonywać do czegokolwiek, sam musisz się przekonać. Nie przekonasz się  jeśli tego nie poznasz.

My przedstawiamy ofertę, którą nam kiedyś zaoferowano i która stał się naszą ścieżką życia. Nie mamy wpływu na to czy ktoś zainteresuje się i zechce rozwijać tą przedsiębiorczość. Każdy bowiem jest kowalem własnego losu i sam o sobie musi decydować. Nam zależy tylko na tym aby każda osoba poszukująca czegoś nowego w życiu mogła zapoznać się z tą informacją, i zdecydować czy jest to dla niej czy nie.

Urszula Ryszard Woźniak

Amserwis